دوشنبه, ۹ اسفند ۱۳۹۵

مقایسۀ شیوه‌های کسب درآمد از کانال تلگرام (تبلیغات نمایشی و تبلیغات کلیکی)

به‌طورکلی به ۲ روش می‌توانید از کانالتان کسب درآمد داشته باشید.

روش اول، تبلیغات نمایشی:

 یکی اینکه مستقیماً یک تبلیغ را در کانالتان قرار دهید. این روش به علت معایبی که دارد روزبه‌روز از میزان محبوبیتش کاسته می‌شود. قابل‌ذکر است که در ابتدای ظهور وب هم شاهد این روند بودیم. در ابتدا هم صاحبان وب‌سایت‌های بزرگ و هم تبلیغ‌دهنده‌ها به‌صورت ساده تبلیغات را بر روی وب‌سایت می‌گذاشتند و به ازای مدت نمایش پول دریافت می‌کردند. اما باگذشت زمان با مشاهدۀ معایب این روش اکثر تبلیغ‌دهنده‌ها و به‌تبع وب‌سایت‌ها به سمت تبلیغات کلیکی هجوم بردند. اکنون همین روند را در تبلیغات تلگرامی مشاهده می‌کنیم. 

با گسترش روش‌های افزایش اعضای کانال، دیگر نمی‌توان تشخیص داد اعضای کانال‌ها واقعی و فعال می‌باشند و یا خیر. ازاین‌رو تبلیغ‌دهنده‌ها به‌سختی می‌توانند به تعداد واقعی اعضا و نمایش اعتماد کنند.

علاوه بر اعضای تقلبی که بین اکثر کانال‌ها بسیار رایج است، مشکلات چند بار شمردن تعداد نمایش توسط خود تلگرام، این بی‌اعتمادی را چندین برابر می‌کند.

عیب دیگر تبلیغات نمایشی این است که باوجود تبلیغات در کانال‌های پربازدید، تبلیغ‌دهنده‌ها بازخورد مناسبی از تبلیغات خود دریافت نمی‌کنید، زیرا این روش به‌هیچ‌وجه هدفمند نیست. به‌طور مثال ممکن است شما تولیدکننده یک لباس ورزشی باشید و بخواهید محصولات خود را در کانال‌های ورزشی تبلیغ کنید. این امر برای شما به این آسانی میسر نخواهد بود و حتی زمانی هم که میسر می‌شود، شما باید به یک کانال بسنده کنید که این خود عیب بزرگی هست. علاوه‌براین شما هیچ‌گونه ابزاری ندارید که بتوانید میزان تأثیر تبلیغاتتان را بر فروش خود اندازه بگیرید. 

روش دوم، تبلیغات کلیکی:

همان‌گونه که تبلیغات در وب‌سایت‌ها به سمت تبلیغات کلیکی رفت، در تلگرام هم اکثر تبلیغ‌دهنده‌ها و کانال‌ها تمایل دارند که از این شیوۀ تبلیغ استفاده کنند. تولگرام با شبکه گسترده تبلیغاتی خود از طرفی مدیران بسیاری از کانال‌های تلگرام را به‌عنوان اعضای خود و با طبقه‌بندی در موضوعات مختلف دارد و از طرف دیگر با ایجاد بستری ضد تقلب در قالب سامانه‌های تحت وب امکانی را برای شما کاربران قرار داده است تا بتوانید تبلیغات خود را در کانال‌های مختلف و با موضوعات گوناگون منتشر کنید و آمارهای بازدید خود را به‌صورت آنلاین و لحظه‌ای مشاهده کنید.

برای بررسی بیشتر پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان به‌صورت رایگان در سایت ثبت‌نام کنید و از امکانات سامانه‌های ما دیدن فرمایید.